Değerli Defneliler;

Hatay’ın Büyükşehir statüsüne alınmasıyla birlikte kurulan ilçemiz 4 yaşını doldurdu.

Bu zaman zarfında çok ciddi bir yol aldık. Artık kuruluş aşamasını atlatmış, kurumsal yapısını tamamlamış bir belediyeyiz. Bu süre zarfında oldukça sıkıntılı günleri hep birlikte yaşadık ve yaşıyoruz. Sıkıntılarımızın ana kaynağı yıllardır ihmal edilmiş ve hep ötelenerek hasır altı edilmiş sorunların çözümüne yönelik almış olduğumuz kararlardı.

Sevgili Defneliler;

Önümüzde iki seçenek vardı, Ya yıllardır göz ardı edilen alt yapı sorunlarını biz de görmezden gelip, günü kurtaracak faaliyetler içine girecektik ya da zor olanı, meşakkatli olanı seçerek, şehrin hallaç pamuğuna çevrilmesine izin vererek, alt yapısı güçlü, donanımlı bir kente sahip olmamızı sağlayacak girişimlerde bulunacaktık. Bizler, bize vermiş olduğunuz destek ile zor olanı tercih ettik. Çünkü almış olduğumuz sorumluluk bilinci, ‘zor olsa da doğru olanı yapmamız gerektiğini ’ söylüyordu.

Bu seçimimizin sonucu olarak yaklaşık 3 yıldır, kışın çamurlu yazın tozlu yollarda hep beraber sıkıntı yaşıyor, en temel ihtiyacımız olan su, yol gibi hizmetlerden feragat ederek kentimizin alt yapısının tamamlanması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu zor yolu seçtik çünkü size karşı bir sorumluluğumuz vardı. Bu zor yolu seçtik çünkü bu işi günü birlik değil, geleceğimiz için tercih etmek zorundaydık. Yaşanılan tüm sıkıntılara rağmen şu an da gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki çalışmaların sonuna gelindi. Alt yapısı tamamlanan bölgelerde hızla beton asfalt uygulamaları yaparak kentimize yüksek standartlı yolları kazandırmaya başladık. Defnemizin dört bir yanında yeni parkları ilçemize kazandırıyoruz. Yeşili ile temizliği ile anılan bir ilçe olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.Kültürel, sanatsal etkinliklerimizle; belediyecilik alanında, bölgemizde en iddialı çalışmaları yürütmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza ayrı bir önem veriyor; geleceğimiz olan çocuklarımızın yüzlerinde bir gülümseme yaratmanın onurunu yaşıyoruz.

Sevgili Defneliler;

Bildiğiniz gibi hala 4 ayrı hizmet binasında birden çalışarak hizmet üretmeye çalışıyoruz. Bu iş arkadaşlarımız için zor olduğu kadar halkımız için de sıkıntı yaratıyor. Bu sıkıntıyı hafifletmek için kurmuş olduğumuz Halk Masamız 444 53 24 Nolu telefondan vatandaşlarımızın sorunlarına cevap veriyor, dilek ve şikâyetlerini ilgili birimlere aktarıyoruz.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ilçemizdeki alt yapı eksikliklerinin tamamlanması konusunda göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür ediyoruz. Büyük bölümü tamamlanan alt yapı çalışmalarının sonuna geldiğimiz günlerde, Defne Halkının hak ettiği en kaliteli hizmetleri üretmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla

Opr. Dr. İbrahim Yaman

Defne Belediye Başkanı