Okullar Hayat Olsun Projesi

‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Belediye Başkanımızla birlikte Defne de toplam 8 okul ziyaret edilmiş, okul yöneticileri, öğretmenleri ve okul aile birlikleriyle birlikte sorunlar ve belediyenin yetki alanı çerçevesindeki çözümler görüşülmüştür. Yapılan her ziyaretin raporlanması ve ilgili müdürlüklere iletilmesi müdürlüğümüzce sağlanmıştır.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman tarafından ziyaret edilen eksiklikler tamamlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda M. Fehmi Çankaya İlkokulu toplantı salonunda tespit edilen toplantı salonu otum grupları eksikliği giderildi. Defne Belediyesinin destekleriyle oturum grupları alındı ve okulun daha sağlıklı br toplantı salonuna kavuşması sağlandı.

Subaşı Mehmet Akif İlk ve Ortaokulu ile Döver İlk ve ortaokulunda Ağaç Budama, Koçören Nazmiye Tınaztepe İlk ve ortaokulunda Çevre düzenleme ve peyzaj, Bostancık İlköğretim Okulunda Oyun Parkı Oluşturma çalışmaları yapıldı. Birçok okula oyun ve spor grupları kazandırılmasıyla ilgili çalışmalar ise devam ediyor.

Eğitim ve öğretim dönemi başlamadan önce okulların ihtiyaçlarını gidermek adına çalışmalarını yoğunlaştıran Defne Belediyesine bağlı Müdürlükler bu hafta Defne İlçesine bağlı 13 ilk ve ortaokulda bank eksikliğini gidererek ağaç budama, çevre düzenleme ve oyun parkı oluşturma gibi çalışmaları sürdürdü.

Bir de Bunlar Var...