Temizlik ve Süpürme Çalışmalarımız

İlçemizin daha temiz ve yaşanılabilir bir yerleşim alanı haline getirilmesi amacıyla tüm cadde, sokak, alan, bulvar, park, okul gibi alanların çöpleri; 65 personelimiz ile elle süpürülerek toplanmış ve sürekli temizliği sağlanmıştır. Toplanan atıklar Hatay Büyükşehir Belediyesi çöp dökme merkezine taşınmıştır.

Nüfusun yoğun olduğu yerleşim yerlerindeki tüm cadde ve sokaklar ile turistik özelliği olan Harbiye Şelalesi, Hidro Havuzu, Döver Yolu Seyir Terası her gün süpürülmektedir.

Nüfusu daha az yoğun alanlar ise haftada bir defa olmak üzere toplu çalışma ile temizlenmektedir. Ayrıca kamuya açık olan; alan, bulvar ve park gibi alanlar günlük süpürme işi haricinde haftalık toplu çalışma ile genel bir temizliğe tabi tutulmaktadır. Okul bahçeleri aynı şekilde günlük süpürme ve haftalık toplu çalışma ile genel temizlik hizmetine tabi tutulmaktadır.

İlçemizin tam ortasından geçen Asi Nehrinin iki tarafındaki yamacının ot, çalı ve çöplerden oluşan kirli görüntüsü organize edilen toplu çalışmayla temizlenmiştir.

Harbiye Mahallesindeki Şelale Bölgesi Döver Seyir Terası’nın Şelale Tarafındaki yamacı ve Hidro Havuzu günlük temizliğin dışında toplu çalışmayla da sürekli temizlenmektedir.

İlçemiz genelinde kurulan 12 Pazar yeri, pazarın sona ermesi ile beraber temizlenerek 2 adet arazöz ve 2 arkacı çalıştırmak suretiyle tazyikli su sıkılarak temizlenmiştir. Ayrıca İlçemiz dahilindeki ana caddeler ihtiyaç duyuldukça tazyikli suyla temizlenmiştir.

Yoğun yağışlardan sonra cadde ve sokaklarda biriken toprak ve çamurlar yine tazyikli su ile temizlenmiştir.

Bir de Bunlar Var...